Bolek Blog

Cena Cardano

Cardano jest platformą kryptowalutową (ADA) z otwartym kodem, zdecentralizowaną platformą typu blockchain. ADA jest obecnie jedną z największych walut kryptograficznych na świecie pod względem limitu rynkowego, uruchomioną 29 września 2017 roku. Charles Hoskinson, współzałożyciel i były prezes Ethereum, prowadził ten projekt. 

Jak działa Cardano

Według zespołu programistycznego, Cardano posiada dodatkowe, lepsze aspekty w porównaniu z innymi protokołami. Cardano integruje projektowanie mechanizmów, kryptografię i rozproszone systemy. ADA jest również pierwszą kryptowalutą opartą na języku programowania Haskell. 

Cardano korzysta z algorytmu “proof-of-stake” zwanego Ouroboros i posiada wstępną warstwę rozliczeniową połączoną z warstwą kontrolną, która działa na inteligentnych kontraktach. Warstwa kontrolna jest również zaprogramowana w celu ułatwienia realizacji, umożliwienia tworzenia czarnych list i weryfikacji tożsamości. 

Laptop Cardano keyboard key free image download

Cardano stosuje się do przepisów i jednocześnie zachowuje prywatność użytkowników. Twierdzą oni, że są pierwszym protokołem, który oferuje idealną równowagę tych potrzeb. Ethereum jest wiodącym graczem, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty, ale wiele osób twierdzi, że Cardano może być godnym przeciwnikiem w tej dziedzinie. 

Cardano Kurs

Według Longforecast.com, Cardano kurs ma osiągnąć 1,89 USD do grudnia 2020 roku. Autor Smartereum Adam Web uważa, że ADA ma potencjał, aby osiągnąć ponad 10 dolarów w ciągu 5 lat. Prognoza Cardano przedstawiona przez CoinSwitch pokazuje również, że Cardano kurs ma stale rosnąć. Przewidują oni, że do 2023 r. wartość Cardano osiągnie 2 dolary, ponieważ zyska ona większą siłę przyciągania i zaufanie ludzi. 

TradingBeasts.com przewidział, że cena ADA osiągnie $0.084 do 2021 roku i $0.086 do grudnia 2022 roku. Z drugiej strony, Cryptoground.com przewidziało, że cena kryptowaluty wyniesie średnio $0.8792 do 2024 roku. 

Perspektywy inwestowania w Cardano

Cardano jest wspierany przez zespół, który składa się z naukowców, inżynierów i programistów z różnych części świata. Pozwala on również użytkownikom na przeglądanie wszystkich prac, które są wykonywane na platformie. 

Cardano jest również bezpieczny i skalowalny, ponieważ wykorzystuje algorytm “proof-of-stake” Ouroboros. Platforma ta jest przeznaczona do budowania inteligentnych umów i zdecentralizowanych aplikacji. Posiadacze ADA mogą przechowywać swoje monety w dedykowanym portfelu Cardano – Daedalusie. Zespół pracuje nad udoskonaleniem Daedala i umożliwieniem integracji ze stronami trzecimi poprzez API. 

Wady 

Cardano jest jedną z najmłodszych walut cyfrowych w pierwszej dziesiątce kryptograficznych walut według kapitalizacji rynkowej. W porównaniu z innymi kryptowalutami jest to bardziej ryzykowne, ponieważ nie ma wystarczającej ilości danych dla historycznych wzorców inwestycyjnych Cardano. 

Cardano stoi również w obliczu konkurencji ze strony platform Ethereum, NEO, EOS i innych platform inteligentnych umów. Nowe monety są wprowadzane na rynek niemal codziennie, dlatego też Cardano musi działać szybko, aby zwiększyć swoje szanse na pozyskanie większej liczby inwestorów. 

Więc, czy powinieneś zainwestować w Cardano? 

Trudno przewidzieć cenę tej kryptowaluty. Podawanie długoterminowych szacunków jest trudniejsze. Istnieje jednak aktywna społeczność zwolenników i posiadaczy Cardano, którzy uważają, że wartość kryptowaluty może wzrosnąć. Zaawansowane rozwiązania Cardano przewyższają również jego wady. 

Rynek kryptograficzny jest niestabilny, dlatego przy wyborze waluty cyfrowej, w którą należy inwestować, należy wziąć pod uwagę opinie ekspertów oraz najnowsze trendy rynkowe i analizy techniczne. Zainwestuj tylko tyle, ile możesz sobie pozwolić na stratę.