Bolek Blog

Przewodnik Bitcoin dla Początkujących: Podstawy Bitcoin (BTC)

Bitcoin jest pierwszą zdecentralizowaną siecią peer-to-peer opartą na blockchain, która wprowadziła koncept elektronicznej gotówki dzięki decentralizacji, co podkreśla brak pośredników takich jak banki. Bitcoin został stworzony i wydany w roku 2009 przez anonima pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Mimo tego, iż od tego czasu wiele osób twierdziło, że to właśnie oni są Satoshim, prawdziwa tożsamość twórcy (lub twórców) Bitcoin pozostaje tajemnicą. Jeżeli dopiero zaczynasz pojmować koncept Bitcoin, w tym artykule znajdziesz podstawowe informacje, które musisz wiedzieć aby zaznajomić się z technologią stojącą za największą kryptowalutą.

Bitcoin Archives | International Banker

Czym jest Bitcoin: Definicja Bitcoin.

Bitcoin to sieć peer-to-peer, w której BTC działa jako elektroniczny pieniądz, czyli cyfrowy zasób znany jako kryptowaluta. Bitcoin to pierwsza w historii, oryginalna kryptowaluta, znana także jako oryginalna moneta oparta o technologię Blockchain. Wszystkie inne kryptowaluty stworzone jako alternatywa dla Bitcoin nazywane są altcoinami, w skrócie od angielskiego alternative coin – alternatywna moneta. Biała księga Bitcoin wyjaśnia w jaki sposób funkcjonuje sieć, a BTC służy celom przesyłu wartości pieniężnej z zachowaniem prywatności i przejrzystości. Oznacza to, że wszyscy uczestnicy sieci mogą sprawdzać aktywne i ukończone transakcje w księdze Bitcoin, zapewniając przejrzystość, podczas gdy systemy prywatności Bitcoin wspiera fakt, że tylko wysyłający i odbierający mają dostęp do środków przesyłanych przez transakcję

Bitcoin taxation in the developed countries | No More Tax

Transakcje Bitcoin

Transakcje Bitcoin zajmują do 10 minut, są weryfikowane i potwierdzane przez kopiących pracujących nad rozwiązywaniem równań w celu przetwarzania transakcji i generacji nowych bloków. Sieć Bitcoin doświadcza pewnych problemów ze skalowaniem, co oznacza, że w godzinach największego ruchu płatności Bitcoin mogą zająć nawet godzinę.

Jako pierwszą i największą kryptowalutę, jak kupić Bitcoin na wszystkich istniejących giełdach krypto, z maksymalnym wsparciem i większą widocznością w porównaniu do innych kryptowalut.

Kopanie Bitcoin

Kopanie Bitcoin to centrum mechanizmu sieci, ponieważ to właśnie kopiący utrzymują sieć przez weryfikację transakcji. Transakcje są weryfikowane i walidownae przez kopiących wspierających sieć swoją mocą obliczeniową, zgodnie z protokołem Proof of Work i algorytmem haszowania SHA-256. Kopiący rozwiązują skomplikowane równania matematyczne aby udowodnić poprawność transakcji w sieci i pomóc w generacji nowych bloków. Każdy nowy blok jest generowany co 10 minut, co jest czasem generacji bloku Bitcoin. W zamian za weryfikowanie transakcji w księdze, kopiący otrzymują nagrodę w BTC. Co cztery lata nagrody są połowione, czyli zmniejszane o 50% w procesie znanym jako połowienie Bitcoin. Połowienie ma regulować napływ BTC i zapobiec inflacji.

Bitcoin a BTC

BTC to thicker pod którym handluje się Bitcoin na rynku kryptowalut, reprezentujący natywną monetę w sieci Bitcoin. Każdy może posiadać i korzystać z BTC, a kupując BTC, użytkownik otrzymuje dostęp do sieci w której może wysyłać i otrzymywać wartość pieniężną w formie jednostkę Bitcoin. BTC to największa waluta krypto, posiadająca większość udziałów rynkowych na rynku zawierającym ponad 2000 różnych zasobów cyfrowych. Sprawdź BTC price